Prijmi Božie načasovanie

Prijmi Božie načasovanie

… ich neviedol Bôh cestou do zeme Filištínov, hoci bola bližšia, pretože Bôh riekol: Aby neľutoval ľud, keď by uvidel vojnu, a vrátil by sa do Egypta. Preto Bôh viedol ľud okolo, cestou na púšť, smerom k Červenému moru. A synovia Izraela vyšli vyzbrojení a vojensky zriadení hore z Egyptskej zeme. – 2. MOJŽIŠOVA 13:17-18

Boh nám v živote dáva v istých veciach nádej a sny, no nie vždy nám ukáže presné načasovanie, kedy sa Jeho plán naplní. Aj keď je to frustrujúce, často práve nevedomosť presného načasovania nás udržuje v tom pláne. Keď prijmeme Božie načasovanie, môžeme sa naučiť žiť v nádeji a užívať si svoj život, zatiaľ čo Boh pracuje na našich problémoch.

2. Mojžišova 13:17-18 nám hovorí, že Boh viedol Izraelitov dlhšou a ťažšou cestou do zasľúbenej zeme, pretože vedel, že ešte neboli pripravení tam tak skoro vojsť. Potrebovali tréning a museli prejsť niekoľkými namáhavými situáciami. Boh sa počas toho obdobia nikdy neprestal o nich starať a ukázal im, čo majú robiť.

To isté platí aj v našich životoch… Božie tréningové obdobie jednoducho vyžaduje, aby sme robili to, čo nám Boh káže robiť a to vtedy, kedy On chce, bez zbytočných otázok alebo snahy na všetko prísť. Nech už to trvá akokoľvek dlho, môžeme s istotou vedieť, že bude lepšie, ak prijmeme Božie načasovanie.


Modlitba

Bože, prijímam Tvoje načasovanie. Možno nie vždy všetkému rozumiem, ale viem, že Tvoje cesty sú dokonalé a úplne Ti dôverujem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon