Ako hladko prejsť po ceste

Ako hladko prejsť po ceste

Prechováva úprimným prospech; je štítom tým, ktorí chodia v bezúhonnosti, strežúc stezky súdu a ostríha cestu svojich svätých. Vtedy porozumieš spravedlivosti a súdu a úprimnosti, každej koľaji dobrého. – PRÍSLOVIA 2:7-9

Na ceste životom sú duchovné „značky“. Aby si zostal pod Božou ochranou, musíš dodržiavať značky, ktoré ti hovoria, že Mu máš dôverovať a neobávať sa. Neboj sa, maj odvahu.
Pokiaľ budeš dodržiavať tieto značky, ľahko dôjdeš do cieľa. Zažiješ ochranu, pokoj a radosť, ktoré ti len Boh môže poskytnúť.

Ak sa ti však nepodarí dodržať tieto značky, zistíš, že cesta je trochu hrboľatejšia ako zvyčajne a ty si už neveríš tak, ako kedysi. Začneš sa obávať neznámych vecí, ktoré ťa čakajú „za rohom“ a dokonca môžeš aj vybočiť z cesty.

Ani ty, ani ja sa nepotrebujeme obávať, pretože Boh nás chce viesť a ochraňovať na našich cestách. Načo strácať čas ignorovaním Jeho značiek a trápením sa, keď sa tým aj tak nič nevyrieši?

Maj postoj poslušnosti a keď uvidíš Božiu značku, nasleduj ju. Keď nasleduješ Jeho príkazy, vždy dorazíš bezpečne do svojho cieľa.


Modlitba

Duchu Svätý, pomôž mi vidieť duchovné značky, ktoré si umiestnil na mojej ceste životom. Keď ich uvidím, budem sa riadiť podľa nich a bezpečne s Tebou prejdem životom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon