Pokorný dostane pomoc

Pokorný dostane pomoc

Pokorte sa [znížte vnímanie o sebe] tedy pod mocnú ruku Božiu, aby vás povýšil svojím časom. – 1. PETRA 5:6

Keďže nás Ježiš pozýva, aby sme na Neho uvrhli všetky svoje starosti a obavy, prečo sa ich mnoho z nás tak ťažko vzdávame? Možno si neuvedomujeme, akí sme biedni, keď nosíme toto bremeno starostí.
Jediný spôsob, ako víťaziť v našich životoch je, nasledovať Božiu múdrosť a On povedal, že sa musíme prestať znepokojovať, ak chceme mať pokoj. Takže, keď sa dejú veci, ktoré nás znepokojujú, potrebujeme Božiu pomoc. Ako ju získame? Prvý Petra 5:6 hovorí, že sa potrebujeme pokoriť.

Zdá sa, že je to celkom jasné a jednoduché, no aj tak s tým niektorí zápasia, pretože sú príliš tvrdohlaví, aby požiadali o pomoc. Pokorný však získa pomoc. Takže, ak tvoj spôsob nie je správny, prečo nevyskúšaš Boží spôsob?

Keď sa pokoríme a požiadame Boha o pomoc, Boh je schopný uvoľniť Svoju moc do našich okolností. V skutočnosti si až potom môžeme život užívať. Pokor sa teda dnes a dovoľ Mu, aby sa postaral o tvoje starosti.


Modlitba

Bože, viem, že sám nemôžem v pokoji zvládať svoj život, preto sa dnes pokorujem pred Tebou a prosím Ťa o pomoc. Dôverujem Ti a dávam Ti kontrolu nad svojím životom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon