Úprimnosť prevládajúca nad dokonalosťou

Úprimnosť prevládajúca nad dokonalosťou

Ale sme sa odriekli skrytých vecí hanebnosti a nerobíme chytrácky ani nefalšujeme slova Božieho, ale zjavovaním pravdy odporúčame seba každému svedomiu ľudskému pred Bohom. – 2. KORINŤANOM 4:2

Až do takej miery sa dokážeme zaujímať o to, čo si o nás ľudia myslia, že nás to úplne paralyzuje – lebo nechceme vyzerať zle. Ale vieš čo? Myslím si, že ak sme úprimnejší, v skutočnosti získame viac rešpektu, ako keď sa snažíme všetko zakryť predstieraním, že sme dokonalí.

Verím, že jedným z hlavných dôvodov, prečo ma ľudia radi počúvajú je, že hovorím o tom, čo som sa naučila z mojich vlastných problémov, slabosti a chýb. Pomáha im to uvoľniť sa, spojiť sa so mnou a dáva im to nádej, že ak ja som dokázala urobiť niektoré veci, tak to dokážu aj oni.

Potrebujeme sa prestať báť robiť v živote chyby, pretože ich aj tak urobíme – bodka. Boh nás nežiada, aby sme nerobili žiadne chyby. Žiada nás, aby sme boli úprimní a otvorení ohľadom našich nedostatkov. Keď o nich otvorene rozprávame, On nám môže pomôcť zbaviť sa ich a posunúť nás do väčších a lepších vecí.

Nezakrývaj svoje chyby. Hovor o nich otvorene, aby si sa mohol z nich poučiť. Keď dôveruješ Bohu a si pred Ním otvorený a úprimný, môže ti pomôcť prekonať čokoľvek.


Modlitba

Pane, mám slabosti, za ktoré sa hanbím, ale to, že si ich držím, mi nič dobré neprinesie. Rozhodujem sa byť otvorený ohľadom svojich nedostatkov, aby si mi mohol pomôcť ich prekonať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon