Identifikuj bojisko

Identifikuj bojisko

Lebo zbrane nášho vojovania nie sú telesné [zbrane z tela a krvi]… – 2. KORINŤANOM 10:4

Vedel si, že každý deň bojujeme? Keď sa pozrieme na všetky tie utrpenia, možno si myslíme, že bitky sa odohrávajú iba vonku, ale v skutočnosti sa dejú vo vnútri – na bojisku v našich mysliach.

Ak nedokážeme identifikovať dané bojisko, nedokážeme správne identifikovať ani nášho nepriateľa. Myslíme si, že našimi problémami sú ľudia, peniaze, náboženstvo či „systém“. Pokiaľ si neobnovíme svoju myseľ, tak riskujeme, že aj naďalej budeme veriť týmto klamstvám a na základe nich robiť dôležité rozhodnutia.

Každý deň je naša myseľ bombardovaná neustálym prívalom otravných myšlienok, podozrení, pochybností a obáv. Ktorékoľvek z nich môžu spôsobiť porážku a zničenie.

Uchopenie Božej pravdy ti môže priniesť víťazstvo a radosť.
Možno máš vo svojom živote nejaké veľké pevnosti, ktoré je potrebné zboriť. Dovoľ mi, aby som ťa povzbudila pripomenutím, že Boh je na tvojej strane. Prebieha boj a tvoja myseľ je tým bojiskom. Ale dobrou správou je, že Boh bojuje na tvojej strane!


Modlitba

Duchu Svätý, nechcem byť oklamaný, ignorujúc skutočný boj, ktorý sa odohráva v mojej mysli. Stráž ma, aby som mohol bojovať ten dobrý boj. S Tebou na mojej strane nemôžem prehrať!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon