Povedz pravdu sám sebe

Povedz pravdu sám sebe.

Hľa, ty obľubuješ pravdu vo vnútri človeka, dávaš mi poznať hĺbku múdrosti. Žalmy 51:8

Boh chce, aby sme čelili pravde v našom najvnútornejšom bytí a potom to vyznali správnej osobe. Niekedy sme my tí, ktorí najviac potrebujú počuť pravdu.

Keď ku mne prídu ľudia so žiadosťou o pomoc v tejto oblasti, často im poviem: „Choď, pozri sa na seba do zrkadla a vyznaj svoj problém sám sebe.“ Vyslobodí vás to, ak budete sami k sebe úprimní!

Ak je napríklad váš problém v tom, že vás rodičia nemilovali, keď ste boli dieťa, ste zatrpknutí a nahnevaní, postavte sa realite raz a navždy. Pozrite sa na seba do zrkadla a povedzte: „Moji rodičia ma nemilovali a možno ani nikdy nebudú, ale Boh ma miluje a to mi stačí!“

Nemusíte byť jedným z tých ľudí, ktorí sa celý život snažia získať niečo, čo nikdy nebudú mať. Ak ste dovolili, aby fakt, že ste neboli milovaní, zničil váš doterajší život nedovoľte, aby sa to stalo aj so zvyškom vášho života. Môžete urobiť to, čo urobil Dávid. Vyznajte sami pred sebou: „Keby ma aj otec môj a matka moja opustili, Hospodin sa ma ujme [príjme ma za svoje dieťa].“ (Žalm 27:10)

Nech už vás trápi akýkoľvek problém, postavte sa tomu, zvážte priznať to dôveryhodnému človeku a potom to priznať aj pred sebou vo svojom najvnútornejšom bytí.


Priznanie pravdy spôsobí, že minulosť nad nami stratí kontrolu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon