Pomsta patří Bohu

Nemstěte se sami, milovaní, nýbrž dejte místo Božímu hněvu, neboť je napsáno: „Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán.“ Římanům 12,19

Když nás někdo rozhněvá, nepřítel se toho snaží využít a docílit, abychom zůstali co nejdéle podráždění. Milost a odpuštění jsou přesným opakem nepřítelova plánu udržet nás plné hněvu. Správná reakce není vždy jednoduchá, pokud ale uděláme, co je v našich silách, Bůh udělá to, co bychom sami nedokázali.

Když nás někdo rozzlobí nebo urazí, je přirozenou reakcí mnohých z nás touha po pomstě. Co tím ale získáme, když se budeme snažit oplatit zlým za zlé? Možná se dotyčná osoba ještě více rozhněvá a také se nám bude chtít pomstít. A tak to bude pořád dokola!

Pokud se nezbavíme hněvu, jednáme pošetile. Místo toho můžeme své pocity i konkrétní osoby vydat Bohu a dovolit Mu, aby se o všechno postaral. Vždyť čteme: „Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán.“ (Římanům 12,19)

Důvěřujme Bohu, že se o nás postará a ochrání nás. To, co se stalo, nelze změnit. Pokud však situaci vydáme Bohu, použije si ji v našem životě k něčemu dobrému.

Modlitba

„Bože, věřím, že Tobě patří pomsta. Vím, že si nepřeješ, abych v hněvu odplácel zlým za zlé. Svůj hněv odevzdávám Tobě. Důvěřuji Ti, že se o mě postaráš.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon