Bůh Povede Vaše Kroky

Bůh povede vaše kroky

Hospodin upevňuje kroky muže, oblíbil si jeho cestu.   Žalm 37,23

Křesťanský život si můžeme představit jako putování. Duch svatý je průvodce, který nás každý den vede. Vždy nás vede tím směrem, který je pro náš život nejlepší. Klíčem k úspěšnému a šťastnému putování je následovat Ho.

Co to však znamená „následovat“ Boha? V podstatě to znamená poslouchat Ho, následovat Jeho vedení a činit to, co nám říká.

Mnohokrát se stává, že Boha jednoduše předbíháme. Myslíme si, že víme, který směr je ten nejlepší, a nečekáme na Boží načasování. Možná také odbočíme, protože se nám zdá, že existuje zkratka. Problém nastane, když zjistíme, že jsme ve slepé ulici. Tehdy se musíme vrátit na místo, kde jsme sešli z cesty.

Dobrá zpráva je, že tam na nás Bůh čeká, touží nás znovu vést a ukázat nám správnou cestu.

Pán Bůh má cestu každého z nás dokonale naplánovanou. Potřebujeme však plně porozumět tomu, že nás miluje, že je dobrý a spravedlivý a že mu můžeme důvěřovat.

Můžeme mu důvěřovat, že nás povede správným směrem. Můžeme mu důvěřovat, že nás upozorní, když sejdeme z cesty, a přivede nás znovu na správnou stezku. Můžeme mu důvěřovat ohledně jiných lidí, kteří jsou na naší cestě. Můžeme mu důvěřovat ohledně našeho života a jednotlivých životních období.

Následujte vedení Ducha svatého, On ví, která cesta je správná, a vždy bude s vámi.  Důvěřujte Mu, že vás přivede ke všem dobrým věcem, které pro váš život naplánoval dávno předtím, než jste se narodili. A na své cestě se nezapomeňte radovat.


Můžete se začít modlit

„Bože, Tvé slovo říká, že upevňuješ kroky zbožných lidí. Důvěřuji Ti, že mě povedeš po cestě, kterou jsi pro můj život připravil. Vím, že když sejdu z cesty, budeš mi vždy připraven pomoci vrátit se zpět a pokračovat v cestě.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon