Bůh se neskrývá

Bůh se neskrývá

Nebesa vypravují o Boží slávě; obloha vypovídá o díle jeho rukou. (Žalm 19,2)

Bůh se před nikým neskrývá. Zjevuje se celému lidstvu (viz Římanům 1,19–20). Mluví ke každému prostřednictvím díla svých rukou a sama příroda svědčí o jeho síle a plánech.

Rozhlédni se kolem sebe a dívej se na svět, který Bůh stvořil. Hlavní věc, kterou nám chce prostřednictvím přírody sdělit, je, že skutečně existuje. Každý den se snaží k nám dostat a všude zanechává své stopy. Stopy, které říkají: „Jsem zde! Nemusíš si dělat obavy a bát se. Jsem tady.“

Každé ráno vychází slunce a každý večer zapadá. Na noční obloze září hvězdy a vesmír zůstává na svém místě, aby nám připomněl, že nad námi Bůh bdí.

Víme, že některé stromy během zimy vypadají úplně mrtvé, na jaře ale vždy ožívají. Na jejich příkladu si můžeme uvědomit, že Bůh je schopen i naše životy znovu přivést do plného rozkvětu, přestože někdy kvůli okolnostem cítíme beznaděj a připadáme si jako bez života.

Ráda se dívám na stromy a sleduji, jak se pohybují ve větru. Všimla jsem si, že odumřelé listy někdy ještě chvíli drží na větvích. Pak ale přijde silný náraz větru a odfoukne je, aby se uvolnilo místo pro nové pupeny, kterým se bude dařit. To mi připomíná, že vítr Božího Ducha věrně odfoukne vše, co už v životě nepotřebujeme, zároveň však ochrání to, co má zůstat. Přináší nový život, růst a období osvěžení.

Měj před očima tyto příklady, jak k nám Bůh mluví prostřednictvím přírody, a hledej jeho stopy všude, kam se dnes vydáš!

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Pokus se objevit jednu z mnoha stop, které pro tebe Bůh dnes připravil.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon