Bůh ti pomáhá růst

Bůh ti pomáhá růst

Nehledejme marnou slávu, navzájem se neprovokujme a jedni druhým nezáviďme. (Galatským 5,26)

Vztah každého člověka k Bohu je individuální a každý také slyší jeho hlas jiným způsobem. Proto se neboj a komunikuj s Bohem tak, jak tě k tomu vede. Ve vztahu s ním se nemusíš předvádět, nemusíš mu nic dokazovat. On chce, abys s ním mluvil a naslouchal mu. Nemusíš se snažit být tam, kde je někdo jiný, ani ho chtít slyšet s takovou přesností jako někdo druhý. Je totiž dost dobře možné, že takový člověk si svůj vztah s Bohem budoval mnoho let, a ty na své cestě za Bohem ještě nejsi tak daleko. Není nic špatného být duchovně „mladší“ než ostatní, Bůh tě slyší a odpoví ti bez ohledu na tvé zkušenosti. Porovnávání se s druhými nás činí nešťastnými. Bůh se raduje, když vidí, jak rosteme a učíme se.

Srovnávání se s ostatními brání tvému duchovnímu růstu. Bůh tě důvěrně zná a má pro tvůj duchovní růst jedinečný plán, který ti je šitý na míru. Ví, odkud pocházíš a co jsi prožil. Zná tvá zklamání a tvou bolest. Ví také, co bude potřeba pro tvé dokonalé uzdravení. Takže si můžeš být jistý, že pokud ho hledáš, bude v tobě jednat.

Mám čtyři děti, které se od sebe velmi liší. Neočekávám od nich, že se budou snažit stát někým, kým nejsou. Naučila jsem se, že stejným způsobem Bůh jedná s námi. Buď sám sebou, raduj se z toho, jak tě Bůh stvořil a jaké úrovně duchovní zralosti se ti doposud podařilo dosáhnout.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Raduj se z každého okamžiku na cestě, po které jdeš!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon