Pokoj ať vládne v našem životě

Pokoj Kristův ať rozhoduje ve vašich srdcích; k němu jste byli také povoláni v jednom těle. A buďte vděčni. Koloským 3,15

Všichni prožíváme různé emoce a to je správné. Věřím, že jednou z priorit každého křesťana musí být citová rovnováha. Potřebujeme hledat Boží pomoc, abychom se naučili ovládat své pocity místo toho, aby pocity ovládaly nás.

Představme si, že jdeme do obchodu pro konkrétní věc, kterou potřebujeme. Předtím jsme udělali před Bohem rozhodnutí, že se zbavíme dluhů a nebudeme kupovat věci, které nepotřebujeme. V obchodě však zjistíme, že mají padesátiprocentní slevy na vybrané zboží. Jak se zachováme? Dovolíme svým pocitům, aby nás ovládly, nebo si vezmeme čas na rozmyšlenou?

Bůh si přeje, abychom činili rozhodnutí v pokoji. Když chvíli počkáme a necháme momentální pocity vystřízlivět, bude moci v našem srdci vládnout Boží pokoj. Poté se budeme moci rozhodnout správným způsobem.

Nedovolme, aby naše emoce určovaly směr našeho života. Vždy jednejme v pokoji.

Modlitba

„Bože, chci, aby Tvůj pokoj vládl v mém srdci. Nedovolím, aby mé emoce určovaly má rozhodnutí. S rozvahou a pokojem chci jít po cestě, kterou jsi pro mě připravil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon