Bůh ti řekne vše, co potřebuješ vědět

Bůh ti řekne vše, co potřebuješ vědět

Žena mu řekla: „Vím, že má přijít Mesiáš, zvaný Kristus. Až on přijde, oznámí nám všechno.“ (Jan 4,25)

Učit se naslouchat Bohu a nechat se vést Duchem svatým je neuvěřitelné dobrodružství. Bůh k nám chce mluvit a chce nám sdělit vše, co potřebujeme vědět, abychom mohli být v životě úspěšní a požehnaní, abychom byli plní moudrosti a mohli jsme naplnit dobré plány, které pro nás má. On vždy má na srdci něco dobrého, co by nám mohlo prospět. My si však někdy tyto věci necháváme ujít, protože si neuvědomujeme, že k nám Bůh mluví. Proto se mu musíme učit naslouchat a poslechnout, když nám něco říká.

Pozemští rodiče se svými dětmi neustále mluví; proč by tedy nebeský Otec se svými dětmi nemluvil? Rodiče neočekávají, že jejich děti budou samy od sebe vědět, co mají dělat. Totéž platí i pro Boha a jeho děti: Otec nám chce sdělit vše, co v životě potřebujeme znát.

Často se nám chce jít vlastní cestou, abychom si mohli dělat, co se nám zachce a kdy se nám zachce. Pokud však žijeme takto, nakonec zabloudíme a promarníme život. Potřebujeme vedení Ducha svatého pro každý den svého pozemského života. On je připraven nás vést, a proto k nám promlouvá a říká nám vše, co potřebujeme vědět.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Duch svatý je náš Rádce a Utěšitel, který je s námi celých dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon