Chytili jste něco?

Chytili jste něco?

Ježíš jim řekl: „Děti, máte něco k jídlu?“ (Jan 21,5)

Ve 21. kapitole Janova evangelia čteme o učednících, kteří celou noc rybařili, ale nic nechytili. Měl jsi už někdy pocit, že děláš vše, co jen můžeš, a přesto nedosahuješ dobrých výsledků? Pokud ano, pak víš, jak se cítili učedníci v tomto příběhu.

Najednou se objevil Ježíš, zavolal na ně z pláže a zeptal se, jestli něco chytili. Odpověděli, že ne. Řekl jim, aby hodili sítě na pravou stranu člunu, kde najdou ryby. Oni to udělali a chytili tolik ryb, že úlovek sotva táhli. Tento příběh ukazuje, co se stane, když následujeme Boží vůli, ve srovnání s tím, co se stane, když následujeme svou vlastní vůli.

Když je Ježíš oslovil, v podstatě se jich zeptal: „Jak vám jde to, co se snažíte dělat?“ To je otázka, kterou si můžeme položit, když vkládáme úsilí do mnoha projektů, ale nevidíme žádné ovoce. Když „lovíme“ mimo Boží vůli, je to, jako kdybychom lovili na špatné straně lodi. Někdy bojujeme, snažíme se, pracujeme, namáháme se a vynakládáme úsilí ve snaze, aby se stalo něco úžasného. Snažíme se měnit věci, lidi nebo sebe. Snažíme se získat více peněz nebo vyšší pozici v práci. Můžeme se snažit a namáhat, a nemít z toho nic jiného než jen únavu.

Chytil jsi něco poslední dobou? Dokázal jsi něco kromě toho, že ses unavil? Pokud ne, možná lovíš na špatné straně lodi.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Když požádáš Boha o pomoc a budeš naslouchat jeho hlasu, ukáže ti, kam hodit sítě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon