Dnes můžete vyhrát bitvu

Myšlení těla znamená smrt, myšlení Ducha život a pokoj. Římanům 8,6

Právě teď se nacházíte uprostřed války. Jedná se o duchovní boj, ve kterém bojujeme proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech (Efezským 6,12). Pro vítězství v tomto boji potřebujeme myšlení Ducha svatého.

Naneštěstí je mnoho věřících, kteří stále ještě mají myšlení těla. Chceme-li ale žít tak, abychom mohli změnit okolní svět, musíme přestat žít tělesně a začít žít v Duchu.

Každý z nás musí být neustále na pozoru a podřizovat své tělesné sklony autoritě Ducha svatého. Nesmíme dovolit, aby nás naše city a mysl ovládly. V Písmu se dočítáme, že duch bojuje proti tělu a tělo proti duchu, ti dva jsou v neustálém vzájemném nepřátelství.

Mluvíme o boji! Ďábel nás nenávidí, každý den pracuje „přesčas“, jen aby nás přesvědčil, že máme podlehnout tělu.

Koneckonců jsme ale my těmi, kteří rozhodují, kdo v našem životě zvítězí. Dobrá zpráva je, že nemusíte otročit tělu. Můžete žít v Duchu a své tělo přivádět do souladu s Jeho vůlí. Již dnes můžete tuto bitvu vyhrát!


Můžete se začít modlit

„Bože, chci dnes v této bitvě zvítězit. Toužím mít myšlení Ducha svatého, které znamená život a pokoj. Dnes se rozhoduji pro Tvého Ducha. Pomoz mi přivádět své tělo do souladu s Tvojí vůlí.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon