Drž se naděje

Drž se naděje

Všecko, co bylo kdysi napsáno, bylo napsáno k našemu poučení, abychom skrze trpělivost a povzbuzení z Písem měli naději. (Římanům 15,4)

Všichni potřebujeme povzbuzení. Bývají situace, kdy jsme skleslí a potřebujeme jej velice nutně. Úplně každý člověk však v uvítá malé povzbuzení či krátké připomenutí, že to zvládne a vše dobře dopadne.

Největším zdrojem povzbuzení je sám Bůh, a proto bychom měli naději a povzbuzení hledat především u něj. Bůh přináší povzbuzení pomocí svého Ducha, ale také prostřednictvím svého Slova. Často, když potřebuji povzbudit nebo posílit naději, jdu do Bible. Mám několik oblíbených pasáží, které čtu nebo o nich přemýšlím, když potřebuji sílu, podporu nebo povzbuzení.

Boží slovo je povzbuzení plné. Pokud tedy máme Bibli, máme recept na povzbuzení. Jeden překlad říká, že Boží slovo je lék, který potřebujeme.

Když potřebuješ povzbuzení nebo pociťuješ bolest, frustraci, zklamání, zmatek nebo jsi unavený, začni si číst Bibli. Buď jednoduše v Boží přítomnosti a dovol Božímu slovu, aby proniklo do tvého srdce a mysli. Bůh tě nikdy nezklame. Na jeho Slovo se můžeš vždycky spolehnout, zvláště když potřebuješ naději a povzbuzení.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bez ohledu na to, co dnes děláš, udrž si naději.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon