Jednoduchá výsada

Jednoduchá výsada

Hospodinův zákon je ryzí, obnovuje duši. Hospodinovo svědectví je spolehlivé, prostým lidem dává moudrost. (Žalm 19,8)

Nedokážu si představit větší čest, než být schopen mluvit s Bohem a slyšet, co říká. Věřím, že modlitba je největší výsadou našeho života. Není to něco, co bychom byli nuceni dělat. Je to něco, co máme výsadu činit. Modlitba je způsob, jímž spolupracujeme s Bohem, aby se jeho plány a záměry mohly uskutečnit v našich životech a v životech těch, které milujeme. Je to prostředek, jehož pomocí jako pozemští lidé můžeme vstoupit do úžasné Boží přítomnosti. Umožňuje nám sdílet s Bohem srdce, naslouchat jeho hlasu a naučit se objevovat a vychutnávat si všechny skvělé věci, které pro nás připravil. Komunikace s Bohem je skutečně největší výsadou, kterou jsem kdy poznala. Zároveň je tato úžasná a svatá výsada také ze všech výsad nejjednodušší.

Nevěřím, že mluvit s Bohem a slyšet jeho hlas má být něco komplikovaného. Bůh již od samého začátku zamýšlel, aby to byl snadný a přirozený způsob života, který nám umožní zůstávat po celý den ve spojení s ním.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Ať se pro tebe modlitba stane stejně samozřejmou jako dýchání. Modli se přirozeně, v průběhu celého dne.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon