Když se naučíme čelit pravdě, budeme šťastnější

Sami sebe zkoušejte, jste-li ve víře, sami sebe zkoumejte. Či nepoznáváte sami na sobě, že Ježíš Kristus je ve vás? Ledaže byste byli neosvědčení. 2. Korintským 13,5

Nikdo nemůže být osvobozen, dokud není ochoten přiznat si svůj problém. Lidé, kteří bojují se závislostí na alkoholu či drogách nebo jiným způsobem ztratili kontrolu nad svým životem, nemohou být osvobozeni, dokud nepřiznají svůj problém a nevyhledají pomoc.

Přestože naše problémy mohou být způsobeny věcmi, které se děly proti naší vůli, nemusíme je dále tolerovat, nemusíme je nechat růst a dovolit jim, aby nás ovládly. Naše minulost možná způsobila, že jsme tam, kde jsme. To ale neznamená, že tam musíme zůstat. Můžeme vykročit a změnit se. Duch svatý nám v tom pomůže.

Nehledě na to, jaké problémy máme, musíme pohlédnout pravdě do tváře a přijmout osobní zodpovědnost. Bible říká, abychom sami sebe zkoumali. To v nás možná vyvolává určité obavy. Ježíš Kristus, který žije v nás, nám ale může pomoci s každým problémem z minulosti.

Když se naučíme čelit pravdě, bude náš život šťastnější!

Modlitba

„Duchu svatý, nechci popírat své problémy a žít ve strachu. Toužím zkoumat sám sebe a dobrat se jádra problémů. Vím, že mi pomůžeš a naučíš mě žít šťastněji.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon