Mějme pokoj se všemi lidmi

Je-li možno, pokud to záleží na vás, mějte pokoj se všemi lidmi. Římanům 12,18

Důležitá věc, kterou jsem se naučila, je, být tak pružná, aby mě nic nemohlo zlomit. Bible říká, že máme mít jeden k druhému ohled, a pokud to záleží na nás, žít v pokoji se všemi lidmi (viz Římanům 12,16–18).

Dříve než jsem Boží slovo dala na první místo a začala žít v poslušnosti, snažila jsem se vždy prosadit svůj názor. Neuměla jsem se přizpůsobit, všichni se museli přizpůsobovat mně. To samozřejmě mnohdy způsobovalo spory a stres.

Později jsem se naučila být pružná. Naší tělesnosti se to někdy nelíbí, protože se nechce vzdát vlastních plánů. Je to však mnohem snazší, než se hněvat a být nešťastný.

Pokud chceme mít pokoj ve vztazích s lidmi, musíme se naučit být flexibilní. Neustálé prosazování vlastního přesvědčení totiž může zranit nebo urazit ostatní lidi. Pokud si však vezmeme k srdci Pavlova slova a budeme usilovat o pokoj se všemi lidmi, může Duch svatý naše vztahy naplnit svou radostí a pokojem.

Modlitba

„Duchu svatý, pomoz mi být pružný a nezlomit se. Chci mít pokoj s ostatními lidmi, a proto se dnes rozhoduji být flexibilní.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon