Mysl a ústa

Mysl a ústa

Vždyť ústa mluví z přebytku srdce. (Matouš 12,34)

Dnešní verš mi připomíná ženu, která přišla na jednu z mých konferencí. Vyprávěla mi, že se jí nikdy nepodařilo přestat myslet na vlastní problémy. Stále o nich mluvila, přestože ji učili, že se na ně nemá zaměřovat. Věděla, že musí přestat myslet na negativní věci, zdálo se ale, že na to nemá sílu.

Tato žena trpěla. Postupně potkávala jiné ženy, které kdysi mívaly stejné problémy. Zjistila, že k nim Bůh mluvil jako k ní, jenže ony ho na rozdíl od ní poslechly. Jejich mysl byla obnovena Božím slovem, zatímco mysl této ženy byla stále více naplňována problémy, jichž se odmítala vzdát.

Ať svou mysl naplňuješ čímkoli, dříve či později to začne vycházet z tvých úst. Tato žena odmítla poslechnout Boha, aby nemyslela na své problémy a nemluvila o nich. Proto byla ve vězení, z něhož se nemohla dostat. V životě vyhledáváme to, o čem přemýšlíme a mluvíme. Ona mohla své myšlenky a slova používat k hledání Boha, místo toho je ale používala k vyhledávání věcí, které se snažila překonat.

Chci tě povzbudit. Začni Boha hledat tak, že budeš přemýšlet a mluvit o Božích věcech a budeš prosit Ducha svatého, aby tvou mysl a ústa naplnil věcmi, na něž chce, aby ses zaměřil.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Přemýšlej o věcech, které ti dělají radost, a ne o věcech, ze kterých ti je smutno.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon