Nedá se to srovnat

Nedá se to srovnat

Mám totiž za to, že utrpení nynějšího času se nedají srovnat s budoucí slávou, která na nás má být zjevena. (Římanům 8,18)

Co to znamená, mít podíl na Kristově utrpení? Faktem je, že kdykoli naše tělo chce něco udělat, ale Duch Boží chce, abychom udělali něco jiného, bude naše tělo bude trpět, jestli se rozhodneme následovat Ducha. To se nám nelíbí. Dnešní verš nám ale říká, že pokud chceme mít podíl na Kristově slávě, musíme se také podílet na jeho utrpení.

Stále si pamatuji utrpení, které jsem prožívala v prvních letech, když jsem začala chodit v poslušnosti Božímu Duchu. Říkala jsem si: drahý Bože, podaří se mi tohle někdy překonat? Dostanu se někdy do bodu, kdy tě budu moct poslouchat, aniž by mě to tak bolelo?

Jakmile nám přestanou poroučet naše tělesné touhy, dostaneme se do bodu, kdy pro nás bude snadné poslouchat Boha. Ve skutečnosti si to budeme užívat. Existují věci, které jsou teď pro mě snadné, ale kdysi bývaly velmi obtížné a bolestivé. Totéž se děje každému, kdo je ochoten projít těžkostmi, aby se dostal ke slávě.

V listu Římanům 8,18 Pavel vlastně říká: „Trochu teď trpíme, ale co? Sláva, která vzejde z naší poslušnosti, zdaleka překoná utrpení, které nyní snášíme.“ To je dobrá zpráva. Ať procházíme čímkoli a trpíme kvůli čemukoli, není to nic ve srovnání s dobrými věcmi, které Bůh v našich životech vykoná, jestli ho budeme následovat.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Bůh udělá ve tvém životě velké věci, jestli budeš žít s ním a půjdeš za ním.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon