Nejdříve to promysli

Nejdříve to promysli

… musíte zachovat klid a nedělat nic ukvapeného. (Skutky 19,36)

Dělat něco, aniž bychom se na to předem zeptali Boha a počkali na jeho odpověď, není moudré. Zrovna tak není moudré pouštět se do něčeho, aniž bychom to předem dobře promysleli. Často se pouštíme do příliš mnoha věcí a skončí to únavou. Bůh nám prostřednictvím svého Ducha dodává síly, ale ne pro věci, které jsou mimo jeho vůli. Nedává nám svou sílu, abychom dělali věci, které nemají smysl! Pokud slíbíme, že něco uděláme, bude očekávat, že své slovo dodržíme a budeme lidmi, kteří za svými slovy skutečně stojí. Proto nám Bible v dnešním verši radí, abychom nebyli ukvapení. Nejdřív se v mysli zeptej Boha, co si myslí o záležitosti, kterou zvažuješ.

Musela jsem se v minulosti tuto věc naučit. Bývala jsem plná nadšení, dělala jsem vše, co bylo v mých silách, a často jsem něco slíbila, aniž bych poprosila Boha o radu. Nakonec jsem plakala, že toho mám moc. Bůh mě proto musel naučit, že když se nejprve obrátím na něj a budu hledat jeho vedení, vyhnu se frustraci a stresu.

Jsem si jistá, že i ty máš mnoho příležitostí zapojit se do věcí, které by tě bavily nebo je považuješ za důležité. Jednoduše tě proto chci povzbudit, aby ses k ničemu nezavazoval, dokud to důkladně nepromyslíš a nezeptáš se Boha, jestli se do toho máš pustit.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Nejdříve to promysli!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon