Nenechá tě klesnout

Nenechá tě klesnout

Nyní tomu, kdo je mocen vás zachovat bez klopýtnutí a postavit bezúhonné s veselím před svou slávu, jedinému Bohu, našemu Zachránci skrze Ježíše Krista, našeho Pána, jemu buď sláva, velebnost, vláda i pravomoc před veškerým časem i nyní, i po všechny věky. (Juda 1,24–25)

Když se děti učí plavat, bojí se hloubky. Pokud je rodiče nedrží, mají strach, protože si uvědomují, že voda je na ně příliš hluboká a sahala by jim až nad hlavu.

V životě si někdy uvědomujeme, že je kolem nás příliš velká hloubka a máme všeho „až nad hlavu”. Bez Boha budeme skutečně mít všeho „až nad hlavu”. Obtíže a životní výzvy jsou všude kolem nás. Někdy jsou to drobné problémy, jindy mnohem náročnější situace. Rozbije se auto, někdo ztratí práci, zemře někdo z rodiny, dojde k hádce nebo někdo dostane špatnou zprávu od lékaře. Když se tyto věci stanou, je snadné zpanikařit, protože se zdá, že toho je na nás moc.

Ale pravdou je, že ty nejdůležitější věci v životě nikdy nemáme skutečně pod kontrolou. Vždy jsme byli závislí na Boží milosti, která nás vede v každé situaci. Boha nikdy nic nedokáže vyvést z míry. Když se na něj budeme spoléhat, budeme žít v pokoji a pochopíme, že nás bude držet ve své náručí a provede nás každou situací. Nikdy se nás nezřekne.


V náručí svého Otce jsi v bezpečí. Když máš všeho nad hlavu, Bůh tě podepře svou milostí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon