Stůj na tom, o čem víš, že je to pravda

Stůj na tom, o čem víš, že je to pravda

Tobě bylo dáno vidět a poznat, že Hospodin je Bůh, a nikdo jiný kromě něj. (Deuteronomium 4,35)

Nedostatek znalostí způsobuje strach, naproti tomu sebevědomí a určitý druh poznání strach eliminují a přinášejí sílu a odvahu. Uvedu příklad:

Jednou v noci jsem ležela v posteli a slyšela jsem podivné zvuky, které vycházely odněkud z domu. Čím déle jsem je poslouchala, tím víc jsem se bála. Nakonec jsem se třásla strachem. Vyšla jsem z ložnice, abych se podívala, co to je. Musel jsem se smát, když jsem zjistila, že to byly kostky ledu, které padaly z výrobníku ledu do tácku. Z nějakého důvodu vydávaly hluk, který normálně nevydávaly, a já jsem se začala zbytečně bát, protože jsem nevěděla, co je důvodem těchto zvuků.

Mnoho lidí se podobně cítí ve svém životě. Nevědí, že je Bůh miluje, že je s nimi a dává jim vše, co potřebují, proto se děsí mnoha věcí. Když slyší o hospodářské krizi, mají strach. Když slyší, že někomu nejsou sympatičtí, zpanikaří. Když slyší ve večerním zpravodajství negativní zprávu, jsou vyděšení.

Pokud jsi poznal, kdo je Bůh a kým jsi v Kristu ty, strach nebude mít ve tvém životě místo. Bez ohledu na to, jak vypadá situace navenek, budeš mít v srdci pevnou jistotu a v každé oblasti tvého života bude vládnout pokoj.


Když se tě neznámé zvuky světa snaží naplnit strachem, nezapomínej, že Bůh je s tebou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon