On mění časy

On mění časy

… časy i příležitosti mění on. (Daniel 2,21)

Před lety jsem byla zaměstnaná v církvi a svou práci jsem měla velmi ráda. Má služba byla úspěšná, měla jsem pravidelný plat a spoustu příležitostí dělat to, co se mi líbilo a k čemu jsem se cítila povolána. Pak přišel čas, kdy ke mně Bůh promluvil, abych tuto práci opustila a rozšířila svou službu „na sever, jih, východ a západ“. Řekl mi: „Toto období tvého života končí. Právě nastal čas pro změnu.“

V srdci jsem věděla, že Bůh promluvil. Přesto jsem ale pociťovala směs vzrušení a strachu ze zahájení vlastní služby. Chtěla jsem se vydat za hranice toho, co jsem do té doby znala, bála jsem se ale, že udělám chybu a ztratím vše, co jsem v tom okamžiku měla. Chtěla jsem vidět, co Bůh chce dělat, ale bála jsem se vykročit do neznáma.

Někdy Bůh s něčím skončí, my se toho ale pořád držíme. Můj duch chtěl vykročit, ale tělo chtělo zůstat na místě. V pozici, kterou jsem měla opustit, jsem měla velkou jistotu a nechtěla jsem se jí vzdát. Nakonec jsem ale Boha poslechla, a dnes se raduji ze služby, která se dotýká lidí po celém světě. Pamatuj si, že Bůh věci mění, a když to dělá, musíš být ochoten následovat jeho vedení.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Naslouchej Božímu hlasu, který tě vede, když potřebuješ v životě provést nějaké změny.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon