Projdi

Projdi

I kdybych šel údolím nejhlubší tmy, nebudu se bát zlého, neboť ty jsi se mnou. Tvé žezlo a tvá hůl mě potěšují. (Žalm 23,4)

Často mluvíme o tom, „čím procházíme“. Dobrou zprávou ale je, že procházíme; nejsme ve svých těžkostech uvězněni bez možnosti vyjití. Bůh nám nikdy neslíbil bezproblémový život. Zaslíbil ale, že bude s námi, nikdy nás neopustí a nezřekne se nás. Když nás Bůh něčím provede, vždy nás naučí cenné lekce, které se nám v budoucnu budou hodit.

Jeden z nejdůležitějších okamžiků, kdy potřebujeme slyšet Boha, je, když potřebujeme vedení uprostřed těžkostí. Co tedy máme v takové situaci dělat? Jak dlouho bude problém trvat? Dnešní verš z knihy Žalmů říká, že když budeme takovými věcmi procházet, Bůh nás povede. Důvěřovat Bohu, že nám pomůže znamená, nevzdat se uprostřed potíží.

Bůh chce, abychom nabyli plné jistoty naděje, která vytrvá až do konce (viz Židům 6,11). Naproti tomu satan chce, abychom se nechali odradit a vzdali se. Bůh nám však dává moc projít! Nebuď člověkem, který věci začíná, ale jakmile přijdou těžké časy, nedokončí je. Než něco začneš, měl by sis spočítat náklady a být si jistý, že máš na to, abys to dokončil a nevypadal hloupě. Jestli chceš věci dotahovat do konce, budeš potřebovat odhodlání a schopnost pokračovat, i když všechny dobré pocity pominuly a ostatní to již vzdali. Pokud projdeš až k samému konci, budeš za svou víru odměněn.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Když budeš procházet životními údolími, Bůh tě vždy povede a potěší tě.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon