Raduj se ze života

Raduj se ze života

Není pro člověka dobré, když bude jíst a pít a užije si ze své námahy blaho pro svou duši? I to jsem zjistil, že je z Boží ruky. (Kazatel 2,24)

Člověk může žít všedním životem, pracovat, usilovat o různé cíle a dělat různé aktivity, ale nikdy se přitom neradovat ze života. To se týká lidí, kteří se nenaučili skutečně přijmout a milovat život, který jim Bůh dal.

Radovat se ze života je rozhodnutí, které není závislé jen na radostných okolnostech. Je to postoj srdce, rozhodnutí těšit se ze všeho, protože všechny věci – dokonce i malé a zdánlivě bezvýznamné – jsou součástí celkového velkého Božího plánu pro náš život.

Naše radost se nachází v Ježíši Kristu, a pokud děláme vše s ním a pro něj, pak se můžeme skutečně radovat ze všeho. I v době, kdy máme problémy a čekáme, až je Bůh vyřeší, si můžeme užívat život. Pochybnosti a nevíra nám chtějí radost ukrást. Prostá dětská víra ale uvolňuje radost, která přebývá v našem duchu, protože tam žije Duch svatý. Proto za všech okolností důvěřuj Bohu a těš se z jeho přítomnosti! Tvůj život je dar od Boha, tak se z něj raduj!


Můžeš se rozhodnout vychutnávat si Boží radost a užívat si každý den života s ním!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon