Skutečné naplnění

Skutečné naplnění

Duši lačnou nasytil a duši hladovou naplnil dobrými věcmi. (Žalm 107,9)

Bůh je jediný, kdo může skutečně uspokojit hladovou duši, proto neztrácej čas usilováním o prázdné věci.

Bez ohledu na to, co vlastníme, kam jdeme nebo co děláme, nás nic kromě Boha nemůže zcela uspokojit. Peníze, cestování, domy a nábytek, oblečení, skvělé příležitosti, manželství, děti a mnoho dalších požehnání – to vše může být jistě vzrušující a může nám to dělat radost. Štěstí je založeno na tom, co se děje v daném okamžiku. Naproti tomu skutečná radost, kterou od nás Bůh chce, je založena na vnitřní jistotě, která je zcela nezávislá na vnějších okolnostech.

Dokud nedáme Boha ve všem na první místo, nikdy nebudeme zcela spokojení. Jakmile to uděláme, přidá nám Bůh i to, po čem toužíme (viz Matouš 6,33).

Denně věnujeme čas, peníze a péči tomu, abychom se starali o své fyzické potřeby. Někdy možná dokonce víme, co budeme mít následující den k jídlu! Stejně jako pravidelně sytíme své tělo, musíme se starat i o svou duchovní stravu. Často si myslíme, že můžeme mít s Bohem skvělý vztah, aniž bychom se živili jeho Slovem a naplňovali se jeho přítomností. Hledej Boha alespoň tak pilně, jako se staráš o fyzické jídlo.

Byli jsme stvořeni, abychom si užívali živého vztahu s Bohem, a každému člověku bude v životě něco chybět, dokud to neobjeví. Když si uděláme čas, abychom si vychutnávali jeho Slovo a každý den se těšili z jeho přítomnosti, prožijeme hluboké a trvalé uspokojení.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Syť svou duši stejně jako své tělo.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon