Slyš a poslechni

Slyš a poslechni

Šimon odpověděl: „Mistře, celou noc jsme tvrdě pracovali a nic jsme nechytili. Ale na tvé slovo spustím sítě.“ (Lukáš 5,5)

Bůh pro tebe připravil požehnání a nové příležitosti. Abys je mohl přijmout, potřebuješ slyšet jeho hlas. Chceš-li je využít, musíš podniknout krok víry příslušným směrem. Často to znamená, že musíš dělat věci, na které nemáš chuť, nebo si nemyslíš, že by mohly fungovat, nebo se ti zdají nedůležité… Ale tvá důvěra a úcta k Bohu musí být větší než to, co sám chceš, co si myslíš nebo co cítíš.

V páté kapitole Lukášova evangelia vidíme dokonalý příklad. Petr a někteří z učedníků celou noc lovili ryby, ale nic nechytili. Byli unavení, ve skutečnosti byli vyčerpaní. Potřebovali se dobře vyspat a pravděpodobně se také chtěli dobře a vydatně najíst. Právě skončili s praním a skládáním sítí, což byla náročná práce.

A najednou se na břehu jezera objevil Ježíš a řekl jim, že pokud chtějí chytit mnoho ryb, měli by znovu hodit sítě, tentokrát do hlubší vody. Petr mu vysvětlil, že celou noc tvrdě pracovali a nic nechytili, a kromě toho jsou velmi unavení. Souhlasil však, že to zkusí znovu, protože to řekl Ježíš.

To je postoj, který Pán touží vidět v našem srdci. Možná nemáš chuť něco dělat, možná to nechceš dělat, nemáš pocit, že je to dobrý nápad, bojíš se, že to nebude fungovat. Přesto musíš být ochoten slyšet a poslechnout Boha, když k tobě promluví.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Buď ochoten poslechnout Boha, i když se ti do něčeho nechce. Má pro tebe připraveny skvělé věci!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon