Už žádný pocit viny a odsouzení

Už žádný pocit viny a odsouzení

Nyní tedy není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši a nechodí podle těla, ale podle Ducha. (Římanům 8,1)

Jedním z hlavních problémů mnoha věřících je opakující se pocit viny a odsouzení kvůli minulým hříchům, za něž už přijali odpuštění. Satan se velmi raduje, když se cítíme špatně, a jedním ze způsobů, jak se toho snaží dosáhnout, je, přimět nás, abychom se cítili provinile. Pokud mu na to skočíme, může nás to negativně ovlivnit, i když se jedná o falešnou vinu.

V Bibli čteme, že v Ježíšově krvi máme odpuštění hříchů a dokonalou svobodu od odsouzení. Nemusíme k jeho oběti na kříži přidávat svou vinu. Kristus je víc než dost.

Jestliže se ti ďábel pokusí znovu připomenout hřích ve formě viny a odsouzení, můžeš mu odpovědět slovy: „Tento hřích mi byl odpuštěn! Bůh se o něj postaral, a proto si s ním už nemusím lámat hlavu.“ Přesvědčíš se, že vyslovovat slova nahlas ti často pomůže, protože tím dáváš najevo své odhodlání stát na Božím slově. Oznam nepříteli, že tě Ježíš Kristus osvobodil.


Nemusíš jen sedět a poslouchat ďáblovo obviňování a lži. Nauč se vzepřít se mu pravdou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon