Věčné ovoce

Věčné ovoce

Jako Otec miluje mne, tak i já miluji vás. Zůstaňte v mé lásce. (Jan 15,9)

Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy se Dave rozhodl, že krásný starý strom před naším domem potřebuje prořezat. Větve trčely do všech stran a byly nesymetrické. Když řekl, že zavolá odborníky, aby se o to postarali a prořezali ho, nečekala jsem, že to bude nějaká velká změna. Pak jsem se ale vrátila domů a viděla, jak nějací muži ničí můj nádherný strom. Byla jsem zděšená. Dave mě ale uklidňoval: „Jen počkej, jak bude příští rok zase krásný!“ Já ale nerada na věci čekám.

Vůbec se mi nelíbily ty holé, ořezané větve, které kdysi bývaly tak krásně zelené. Jenže Dave měl pravdu. Příští rok byl strom krásnější než předtím, a navíc byl dostatečně silný, aby ještě mnoho dalších let odolával silnému větru. Byl také plodnější a přinášel lepší ovoce než dříve. Toto je konkrétní příklad díla, které v nás koná Duch svatý, když nás prořezává. Výsledkem je krása, síla a hojnější ovoce v našem životě.

Na konci páté kapitoly listu Galatským najdeme seznam skutků těla a také seznam ovoce Ducha. Je důležité, aby naše tělo bylo pravidelně prořezáváno, aby v nás bylo více místa pro dobré ovoce. Stejně jako můj strom, i my můžeme někdy ztrácet rovnováhu, a Bůh s námi musí jednat, aby nás znovu narovnal a dostal do pořádku. Měli bychom mu být vděční, že se o nás stará natolik, že na nás dohlíží a pomáhá nám stát se tím nejlepším, čím můžeme být. Proto pros Boha, aby pravidelně prořezával tvůj život, abys tak mohl nést hojnější a dokonalejší ovoce.


SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Výchova nebývá příjemná, později si ale můžeme vychutnávat její ovoce.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon