Vztah, ne pravidla

Vztah, ne pravidla

Dám vám nové srdce a nového ducha dám do vašeho nitra. Odstraním srdce kamenné z vašeho těla a dám vám srdce masité. (Ezechiel 36,26)

Často se stává, že když se někdo znovuzrodí, první věc, kterou slyší od ostatních je, že má změnit svůj účes nebo styl oblékání. Možná je upozorněn na tetování, které je třeba zakrýt. Nebo má náušnici na špatném místě. Jako úvod do křesťanství dostává seznam pravidel, věcí, které musí a které nesmí dělat, podle toho, co si lidé myslí, že je správné nebo špatné.

Je smutné, že příliš často s takovými lidmi nikdo nemluví o jejich srdci nebo o jejich vztahu s Bohem. Místo toho se vše zaměřuje na to, co dotyčný musí dělat, aby se mohl stát součástí určité náboženské organizace. Bůh nás sice vede k pozitivním změnám v životě, přitom nás ale zcela přijímá takové, jací jsme. A my musíme s novými křesťany jednat stejně. Musíme jim dát čas. Bůh je povede sám tím, že jim bude dávat nové touhy.

Ježíš zemřel proto, abychom mohli mít hluboký, vášnivý, osobní vztah s Bohem. Nezemřel proto, aby nám dal seznam pravidel. Dal nám něco mnohem hlubšího a mnohem lepšího – otevřel nám přístup k Bohu, abychom mohli být v úzkém osobním vztahu se svým nebeským Otcem.


Čím blíže jsi Bohu, tím víc tě bude láskyplně a milostivě proměňovat zevnitř ven.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon