Zastav se

Zastav se

Přestaňte! Uznejte; že já jsem Bůh, vyvýšený nad národy, vyvýšený nad zemí! (Žalm 46,11)

Vždycky mi šlo dobře mluvení, musela jsem se však naučit naslouchat. Jednou jsem si uvědomila, že můj manžel nemá velký zájem se mnou sedět a povídat si. Řekla jsem mu, že bychom měli věnovat víc času společné konverzaci. Odpověděl mi: „Joyce, my si ale nepovídáme. Ty mluvíš a já poslouchám.“ Měl pravdu. Opravdu jsem se potřebovala změnit. Teprve pak jsem mohla očekávat, že bude mít chuť se mnou trávit víc času.

Nedlouho poté jsem zjistila, že s Bohem zacházím stejně jako s Davem. Mluvila jsem a očekávala, že mě bude poslouchat. Stěžoval jsem si, že neslyším jeho odpovědi, ve skutečnosti jsem si ale nikdy nenašla čas, abych mu naslouchala. Dnešní verš nás učí, že se máme zastavit a uvědomit si, že Bůh je Bohem. Pro mnohé z nás je to stále velmi obtížné, protože naše tělo má rádo akci a pořád se snaží něco dělat. Pokud však chceme slyšet Boží hlas, musíme se naučit udělat si čas, zastavit se a o samotě Bohu naslouchat.

Pro mnoho lidí je naslouchání něco, co se musí učit a trénovat to. Někdy to znamená, že musíš tiše sedět v Boží přítomnosti, aniž bys cokoli řekl. Potřebuješ trénovat naslouchání! Jedním ze způsobů, jak to můžeš dělat, je, zeptat se Boha, jestli existuje někdo, koho bys mohl povzbudit nebo požehnat. Pak buď zticha a naslouchej mu. Budeš překvapen, jak rychle bude reagovat a dá ti někoho na srdce. Možná tě napadnou konkrétní věci, které můžeš pro toho člověka udělat. Když budeš hledat Boží vedení, bude ti Bůh dávat kreativní nápady, o kterých jsi možná nikdy předtím neuvažoval. Udělej si čas na ztišení a pozorně naslouchej Bohu, buď poslušný a udělej, co ti řekne.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Udělej si dnes čas, ztiš se před Bohem a naslouchej mu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon