Zevnitř ven

Zevnitř ven

Celá v nádheře je královská dcera uvnitř paláce, její plášť je protkávaný zlatem. (Žalm 45,14)

Během vánočních svátků jsou výlohy obchodů často plné krásných dárků s lesklými mašlemi. Přestože vypadají velmi lákavě, kdybychom je otevřeli, nic bychom v nich nenašli. Jsou prázdné, jen na ozdobu. Naše životy mohou někdy být zrovna takové: krásně zabalené krabičky, ve kterých však není nic hodnotného. Navenek mohou naše životy vypadat přitažlivě nebo dokonce záviděníhodně, uvnitř ale můžeme být prázdní a vyprahlí. Pokud nedovolíme, aby se v nás zabydlel Duch svatý, budeme navenek vypadat duchovně, ale uvnitř budeme zcela bezmocní.

Dnešní verš zdůrazňuje, jak důležitý je náš vnitřní život. Bůh do nás vkládá svého Ducha svatého, aby v nás jednal a pracoval na našich postojích, našich reakcích, naší motivaci, našich prioritách a dalších důležitých věcech. Když se podřídíme Kristu uvnitř sebe, budeme schopni rozeznat, kdy k nám mluví, a budeme moct prožívat jeho spravedlnost, pokoj a radost, které budou pramenit z našeho nitra. Tehdy budeme moct zakusit skutečný život v hojnosti (viz Římanům 14,17).

Duch svatý žije v tobě a pomáhá ti se stále více podobat Kristu. Naplňuje tě svou přítomností a vede tě. Díky tomu máš co sdílet s ostatními, máš v sobě něco cenného a mocného, co vychází z hloubky tvého nitra. Něco, co může přinést život každému, s kým se setkáš.

SLOVO PRO DNEŠNÍ DEN: Dej větší důraz na to, co je uvnitř tebe, než na vnější věci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon