Kristības ar uguni

Kristības ar uguni

“Es jūs gan kristīju ar ūdeni uz atgriešanos no grēkiem, bet Tas, kas nāk pēc manis, ir spēcīgāks par mani; Tam es neesmu cienīgs kurpes nest, Viņš jūs kristīs ar Svēto Garu un ar uguni.” (MATEJA 3:11)

Mēs, kā kristieši, neesam aicināti tikai svētdienas rītā apmeklēt dievkalpojumu, pildīt senus rituālus vai iegremdēties kristību baseinā. Tas viss ir ārkārtīgi svarīgi un to noteikti nedrīkst ignorēt, tomēr pēc tā ir jāseko vēlmei un ilgām piedzīvot “kristības ar uguni”.

Atbildot uz Jēkaba un Jāņa mātes lūgumu nosēdināt viņas dēlus pie Jēzus labās un kreisās rokas, kad Viņš būs nonācis Savā valstībā (sk. Mateja 20:20-21), Jēzus noteica, ka viņi nezina, ko lūdz. Viņš teica: “Vai jūs varat dzert to biķeri, ko Es dzeršu, un tapt kristīti tā, kā Es esmu kristīts?” (Mateja 20:22).

Par kādu kristību Jēzus runā? Viņš jau bija Jāņa kristīts Jordānas upē, reizē saņemot arī Svētā Gara kristību (sk. Marka 1:9-11). Kāda vēl kristība ir pieejama?

Jēzus runāja par kristību ar uguni. Uguns ir šķīstījošs elements, kas tā darbības laikā izraisa nepatīkamas sajūtas. Jēzus bija bez grēka, līdz ar to Viņam nebija jāšķīstās, bet mums gan tas ir jādara. Jēzus ir Tas, Kurš krista mūs ar Svēto Garu un ar uguni.

Saņem drosmi lūgt, lai Jēzus svētī tevi ar Savu uguni. Lūdz, lai Viņš pie tevis veic tīrīšanu un šķīstīšanu, lai tu vari kļūt par trauku, ko Viņš var lietot. Tā varētu būt grūta pieredze, tomēr noteikti nesīs piepildošu balvu.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Kad tu iesi caur uguni, Dievs būs ar tevi. Viņš tevi nekad neatstās un nekad nepametīs.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon