Lasi Dieva Vārdu, ieklausies Viņa balsī

Lasi Dieva Vārdu, ieklausies Viņa balsī

Centies būt Dieva acīs krietns darbinieks (grūtībās pārbaudīts), kam nav ko kaunēties un kas pareizi māca patiesības vārdu. (2. Timotejam 2:15)

Ikvienam, kurš vēlas dzirdēt Dieva balsi, jāiemācās arī studēt Dieva Vārdu. Dievs var izvēlēties runāt uz mums arī citos veidos, tomēr Viņš nekad nerunā pretrunā ar Savu rakstīto Vārdu, kas sākotnēji grieķu valodā tika apzīmēts ar vārdu logos. Savukārt, Viņa runātais vārds tika apzīmēts ar grieķu rhema. Un Dievs ar nolūku ikvienā situācijā mums atsauc atmiņā tieši Savu logos. Pat ja Viņa rhema (skaļi izteiktais vārds) nav uzrakstīts Bībeles lapas pusēs vārdu pa vārdam, tā nodotā vēsts vienmēr būs saskaņā ar rakstīto Vārdu. Tādejādi mēs Bībelē rodam apstiprinājumu, ka tas, ko esam dzirdējuši, tiešām ir nācis no Dieva.

Piemēram, logos, rakstītajā Vārdā, mēs neatradīsim norādes, kad iegādāties jaunu mašīnu, vai kādu modeli izvēlēties. Tam mums ir vajadzīgs rhema vārds. Lai arī Vārdā nav konkrētu norāžu par automašīnas iegādi, tomēr tajā varam lasīt par gudrību. Ja mums šķiet, ka esam “dzirdējuši”, ka jāiegādājas šī konkrētā mašīna, tomēr saprotam, ka tik liels pirkums mums liktu uzņemties parādsaistības daudzu gadu garumā, tad pavisam saprotams, ka nebūtu gudri veikt šādu pirkumu, un balss, ko it kā dzirdējām, nebūs bijusi no Dieva.


Dieva vārds šodienai: Logos + rhema = gudrība

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon