Paškontrole attiecas uz visām dzīves jomām

Paškontrole attiecas uz visām dzīves jomām

“Un Es lūgšu Tēvu, un Viņš dos citu Aizstāvi, lai Tas būtu pie jums mūžīgi, Patiesības Garu, ko pasaule nevar dabūt, tāpēc ka viņa To neredz un To nepazīst; bet jūs To pazīstat, jo Viņš pastāvīgi ir pie jums un mājo jūsos.” — Jāņa 14:16-17

Bībelē ir dažas tādas mācības, kas attiecas uz pilnīgi visām dzīves jomām – paškontrole ir viena no tām. Nav svarīgi, kāda problēma būtu ienākusi mūsu dzīvē, paškontrole ir svarīga it visās jomās, ko tā skar. Ja mēs nespēsim sevi kontrolēt, mūsu emocijas sāks pār mums valdīt, un visa dzīve kļūs kā viens liels juceklis.

Paškontroles praktizēšana izpaužas kā dzīve mērenībā. Lai mēs spētu īstenot to, ko esam apņēmušies, it viss būs atkarīgs no mūsu kvalitatīvajiem lēmumiem un paškontroles. Tik daudzas mūsu problēmas ir tiešas paškontroles trūkuma sekas. Finanšu parādi rodas, kad nespējam kontrolēt savus tērēšanas paradumus, mūsu veselība cieš, ja nespējam kontrolēt savus ēšanas paradumus, u.t.t.

Ja esi nonācis situācijā, kurā šķiet neiespējami ieraudzīt izeju, iespējams, arī tev būs vajadzīga liela deva pašdisciplīnas un paškontroles. Par laimi, Dievs mums ir dāvājis Svēto Garu, kurš dzīvo mūsos, lai mums palīdzētu.

Ja esi piedzimis no jauna, tevī ir Kristus Gars, un viens no Viņa augļiem ir arī paškontrole. Iespējams, tā vēl nav tevī nogatavojusies, bet zini, ka tā tur ir. Tu vari to sākt praktizēt. Apņemies sākt sevī attīstīt paškontroli caur savām attiecībām ar Svēto Garu.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, paldies, ka esi man devis disciplīnas un paškontroles augli. Tava Gara spēkā, kas mājo manī, es darīšu, ko Tu man saki, un neļaušu savām sajūtām valdīt pār mani.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon