Sargā savu sirdi

Sargā savu sirdi

“Pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!” — Salamana pamācības 4:23

Salamana pamācību 4. nodaļas 23. pants kādā angļu tulkojumā skan šādi – sargi savu sirdi, jo tā nosaka tavas dzīves virzienu. Lai kas arī būtu tavā sirdī, ar laiku tas parādīsies tavā ikdienā. Tas, kas ir iekšā, atradīs ceļu uz ārpusi, kur jebkurš un ikviens to varēs redzēt.

Jau tas vien parāda, cik ārkārtīgi svarīgi ir uzmanīt, kam mēs ļaujam veidot savu sirdi. Es negribētu, ka no manas sirds izmuktu kaut kas nejauks, grēcīgs un savtīgs, kas sabojātu attiecības ar apkārtējiem un šaubos, ka kāds no jums ko tādu gribētu.

Lielā mērā savas sirds pasargāšana nozīmē iemācīties kontrolēt savas domas, vārdus, attieksmi un dzīves skatījumu kā tādu. Tavas domas parasti materializējas tavos vārdos. Tas, ko tu saki, ietekmē arī to, kā tu jūties, kas, savukārt, izpaužas tavā garastāvoklī.

Tavā ikdienas dzīvē tieši tas arī nosaka, kā tu tiec galā ar sadzīves apstākļiem; piemēram, vai saspringtā situācijā spēj saglabāt mieru. Tas nosaka to, kā tu attiecies pret citiem – ar līdzjūtību un izpratni vai ar nosodījumu un augstprātību, it īpaši gadījumos, ja esi citādās domās!

Tu jau vari mēģināt neļaut savām iekšējām domām ietekmēt tavus vārdus un rīcību, tomēr man šķiet vieglāk sākt ar dievbijīgām domām. Pavadi laiku Dieva klātbūtnē un ļauj Svētajam Garam piepildīt tavu sirdi ar Viņa labestību.


Lūgšanas piemērs

“Kungs, es gribu, lai manu sirdi piepilda vienīgi tās domas un ilgas, kas nāk no Tevis. Es zinu, ka mana sirds mainīsies un kļūs labāka, un pozitīvi ietekmēs visu manu dzīvi, ja pavadīšu vairāk laika Tavā klātbūtnē un domāšu par Tevi.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon