Izvēlies pakļauties

“Jo, kurus Viņš sākumā nozīmējis, tos Viņš nolēmis darīt līdzīgus Sava Dēla tēlam.” (ROMIEŠIEM 8:29)

Saskaņā ar šodienas rakstu vietu, viens no Dieva mērķiem mūsu dzīvē ir darīt mūs līdzīgus Jēzum. Viņš vēlas, lai mēs nemitīgi kļūtu aizvien līdzīgāki Viņam – savās domās, vārdos, tajā, kā izturamies pret citiem, savā personīgajā dzīvē un mūsu darbos. Kļūt tādam kā Jēzus nav iespējams vienas dienas laikā; tas ir process, kam mums labprātīgi jāļaujas.

Atcerieties vakardienas pantu no vēstules Romiešiem 12:1 – “Es jums lieku pie sirds, brāļi, [visas] Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus…” Tas nozīmē, ka mums nākas pieņemt apzinātu lēmumu nodot sevi Dievam. Dievs mums ir devis brīvo gribu un vienīgais veids, kā mēs jelkad pilnībā piederēsim Viņam, ir, ja labprātīgi sevi nodosim Viņam. Viņš nekad nespiedīs mūs Sevi mīlēt un Sev kalpot. Viņš runās uz mums, vadīs mūs, mudinās mūs, bet lēmums pakļauties vienmēr būs mūsu pašu ziņā.

Dievs mūs radīja kā cilvēciskas būtnes, nevis robotus, un Viņš nemēģina mūs ieprogrammēt kaut kādā paredzamā veidā, jo Viņš mums ir devis brīvību pieņemt lēmumus pašiem; un Viņš vēlas, lai izvēlamies Viņu. Viņš vēlas, lai mēs labprātīgi, katru dienu noliktu Viņa priekšā savu dzīvi, sakot: “Dievs, lai Tavs prāts notiek, ne manējais.” Šī īsā, vienkāršā lūgšana ir ārkārtīgi spēcīga, ja tā ir izteikta no sirds, un ar to tiek parādīta pilnīga pakļaušanās, ko Dievs arī meklē. Ja Dievs ir runājis uz tevi vai vērsis uz kaut ko tavu uzmanību, es iedrošinu to vairs neatlikt un šodien pat pakļauties Viņam. Izvēlies paklausīt Viņa balsij un pakļaujies jau šodien. Lūdz, lai Viņš ir tavs Spēks, un atceries, ka caur Viņu tev viss ir iespējams.


Dieva vārds šodienai: Izvēlies pakļauties Dievam.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon