Nájdi silu odolať pokušeniam, ktorým čelíš

Nájdi silu odolať pokušeniam, ktorým čelíš

A [Ježiš] povedal svojim učeníkom: Nie je možné, aby neprišli pohoršenia (pokušenia v ang. preklade – pozn. prekladateľa) (nástrahy, pasce vlákať do hriechu)… – LUKÁŠ 17:1

Pokušenie alebo vystavenie sa vábeniu/lákadlám, bolo vážnym problémom už od začiatku vekov a stále je reálnou súčasťou nášho života. Či sa ti to páči alebo nepáči, všetci s tým musíme zápasiť. V Lukášovi 17:1 Ježiš povedal: „Nie je možné, aby neprišli pohoršenia.“ (pokušenia v ang. preklade – pozn. prekladateľa) (nástrahy, pasce vlákať do hriechu).

Prečo ale musíme jednať s pokušením? Pretože to posilňuje našu vieru – naše duchovné svaly. Keby sme nemuseli odolávať pokušeniu, nikdy by sme nepoznali svoju vlastnú duchovnú silu. Aby sme duchovne zosilneli, musíme prejsť rôznymi druhmi skúšok, veľkými a aj malými pokušeniami.

V Lukášovi 4 zisťujeme, že satan pokúšal Ježiša v nádeji, že nájde nejakú slabinu, kde by Ho mohol napadnúť. Ježiš však zostal silným a nepriateľa porazil. Povzbudzujem ťa urobiť to isté, čo urobil Ježiš, keď bol v pokušení.

Išiel priamo do Božieho Slova. Boh vopred vedel, že Ježiš daným testom prejde a verím, že nám dôveruje, vediac, že ak budeme nasledovať Ježišov príklad, odoláme pokušeniu a tiež prejdeme mnohé naše skúšky.


Modlitba

Bože, ďakujem Ti, že si mi pomohol odolať a zdolať pokušenie od nepriateľa. Ak pokušenie príde, pôjdem rovno do Tvojho Slova a zvíťazím použitím Tvojej pravdy.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon