Uvoľní sa

Uvoľní sa

A budú spievať o cestách Hospodinových, lebo je veľká sláva Hospodinova. – ŽALM 138:5

Zvykla som byť napätá. Mala som silné presvedčenie a názor o tom, ako sa moje deti majú správať a vyzerať, ako má vyzerať môj dom, ako mám vyzerať ja a čo si majú ľudia o nás myslieť. Veľmi som sa snažila zmeniť svojho manžela, aby bol taký, akým som si myslela, že by mal byť. Naozaj si neviem spomenúť na nič, na čo by som nemala vlastný názor či predstavu. Potrebovala som si však dať povolenie na odľahčenie vecí – uvoľniť sa!

Nevedela som, ako mám dôverovať Bohu v každodennom živote. Takmer vo všetkom som bola nevyvážená. Neuvedomovala som si, že oslavy a potešenia sú v živote potrebné – bez nich nemôžeme byť duchovne, mentálne, emocionálne alebo fyzicky zdraví! Mimochodom, Boh dal oslavy dokonca aj do Biblie, takže sú nevyhnutné. Doslova nám prikazuje oslavovať.

Najlepší dar, ktorý môžeš dať svojej rodine a tomuto svetu je, že budeš zdravý – a nemôžeš byť zdravý bez toho, aby sa oslavovanie nestalo pravidelnou súčasťou tvojho života. Zmeň dnes celú atmosféru vo svojom živote oslavovaním. Daj si povolenie veci odľahčiť – uvoľni sa!


Modlitba

Duchu Svätý, nedovoľ mi, aby som bol príliš napätý. Pomôž mi pamätať si, že si mám denne dať povolenie na uvoľnenie sa a oslavovať Tvoju dobrotu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon