Nerozmýšľaj o malých sklamaniach

Nerozmýšľaj o malých sklamaniach

Rozmýšľam o tvojich nariadeniach a hľadím na tvoje stezky [cesty života vyznačené Tvojím zákonom]. – ŽALM 119:15

Hlboké zranenia nepochádzajú len z obrovských sklamaní, napr. ak nezískame danú prácu alebo povýšenie, po ktorom sme tak túžili. Hlboké emocionálne zranenie môže pochádzať z mnohých malých nepríjemností a frustrácií. Preto sa musíme naučiť zvládnuť malé, každodenné sklamania a mať ich pod dohľadom.

Keď sa nepretržite na niečo zameriame, nazývame to rozmýšľanie. Každodenné malé frustrácie sú samé o sebe nepríjemné, no keď sa nahromadia, je takmer nemožné rozmýšľať nad čímkoľvek iným.

Ale namiesto toho, aby si sa zameral na svoje problémy a potom bol odradený, zameraj sa radšej na Boha a rozmýšľaj nad Jeho zasľúbeniami pre teba. Život ťa môže deprimovať, ale nemusíš zostať na tom mieste. Boh je pripravený, ochotný a schopný ťa pozdvihnúť.

Keď si skľúčený sklamaniami, buď dovolíš, aby na teba tlačili alebo ich použiješ ako odrazový mostík k lepším veciam. Hneď na začiatku sa rozhodni čeliť sklamaniu, a to rozmýšľaním o Božích cestách. Boh má pre teba lepšie veci a pomôže ti poraziť sklamanie.


Modlitba

Bože, ako hovorí Žalm 119:15, budem rozmýšľať o Tvojom Slove a nie o malých sklamaniach, ktoré ma skľučujú. Tvoje Slovo je mocné a životodarné, preto viem, že dokážem prekonať sklamanie, ak budem hľadieť na Teba!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon