Vzdoruj diablovi a raduj sa v Pánovi

Vzdoruj diablovi a raduj sa v Pánovi

Radujte sa v Pánovi vždycky [kochaj, raduj sa v Ňom], a zase len poviem: Radujte sa! – FILIPANOM 4:4

Depresia je čiastočne definovaná ako „prázdnota/jama, byť v zlom stave, stav smútku, skľúčenosť“. Jednou z bežných príčin depresie nie sú samotné naše okolnosti, v ktorých sa nachádzame, ale naše postoje, ktoré v našich okolnostiach zaujmeme. Preto diabol chce, aby si sa cítil bezcenný a odmietnutý.

Pokiaľ nedovolíš diablovi, aby na teba zapôsobil tým, čo robí, potom ťa nemôže sužovať. Keď ťa nemôže sužovať, potom ťa nemôže dostať do depresie.

Myslím si, že jedným z najlepších spôsobov, ako odolať diablovi a zvíťaziť nad depresiou, je nechať Ducha Svätého, aby ťa voviedol do radosti. Nepriateľ chce, aby si mal negatívnu perspektívu a ľutoval sa, ale Duch Svätý chce, aby si sa zameral na pozitívne oblasti a radoval sa!

Filipanom 4:4 hovorí: „Radujte sa v Pánovi vždycky.“ Keď sme zameraní na Boha a radujeme sa v Ňom, depresia nemá v nás miesto. Takže nabudúce, ak ťa bude nepriateľ utláčať, aby si sa cítil zle a bol smutný, rozhodni sa radovať v Pánovi!


Modlitba

Bože, si skvelý a úžasný, preto sa vždy môžem v Tebe radovať. Depresia nemá miesto v mojom živote, pretože som plný Teba!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon