Prijímanie a zdieľanie Slova

Prijímanie a zdieľanie Slova

… to, čo sa deje so mnou, viac prospelo šíreniu evanjelia. Mnohí z bratov v Pánovi, posilnení mojimi putami, v dôvere odvážnejšie a bez strachu hlásajú Slovo. – FILIPANOM 1:12,14 (SEB)

Niekedy na nás nepriateľ útočí len kvôli tomu, že sme napojení na Božie Slovo. Marek 4:17 hovorí o tých, ktorí počujú Slovo, chvíľu sa snažia…: „lež nemajú v sebe koreňa, ale sú dočasní; a potom, keď nastane súženie alebo prenasledovanie pre slovo, hneď sa horšia (sú znechutení, pohoršení, rozhorčení).“

Satan vie, že Slovo nás posilní a chce nám zabrániť, aby sme ho zdieľali s ostatnými. Preto je životne dôležité strážiť Slovo vo svojom srdci a zabrániť diablovi, keď príde, aby ti ho ukradol. Keď to robíš, skúšky, ktoré nepriateľ prinesie, ti v skutočnosti pomôžu priviesť iných k Pánovi.

Apoštol Pavol vravel, že mnohými vecami prešiel s Božím dovolením len preto, aby pomohli iným v dôvere odvážnejšie a bez strachu hlásať Slovo. Dokonca, Boh si použil Pavlovu stabilitu aj počas jeho uväznenia.

Ak plánujeme slúžiť ostatným, budeme čeliť aj nepriaznivým okolnostiam. Ak však veríme a dôverujeme Bohu, privedie nás až do víťazného konca a počas toho procesu budeme veľkým povzbudením pre ostatných.


Modlitba

Bože, chcem každý deň zostávať v Tebe a v Tvojom Slove. Keď prídu skúšky do môjho života, modlím sa, aby si ich použil na moje posilnenie a zdieľanie Tvoje Slovo so všetkými okolo mňa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon