Boh je schopný a nemenný

Ježiš Kristus (Mesiáš) ten istý [vždy] včera i dnes [áno] i naveky [navždy]. – ŽIDOM 13:8

Môj manžel Dave je skvelým príkladom niekoho, kto neustále žije v pokoji a stabilite. Často mi pripomína skalu, ktorá je jedným z Ježišových mien.

Vidíš, Ježiš zostáva nemenný ako stabilný kameň. Pisateľ Židom hovorí, že On je ten istý včera, dnes a naveky. Zvykla som zápasiť s tým, aby som žila v takom pokoji a stabilite, akú má Dave. Jeden deň som bola šťastná a druhý depresívna. Nakoniec som si uvedomila, čo robí Dava tak pokojným: Dôveruje nemennému Bohu. Vie, že nech sa stane čokoľvek, Boh zostane ten istý.

Biblia nám hovorí, že Pán, náš Boh, ktorý je vždy s nami, je Mocný (pozri Sofoniáš 3:17) – mocný nám pomôcť všetko prekonať a žiť Jeho nemenným Slovom a Duchom.

Náš Boh je schopný… a nemenný. Prečo mu dnes nedôverovať? Ak si uvedomíš, že nech sa deje čokoľvek, Boh zostane rovnaký a zakladáš svoj život na Jeho nemennej prirodzenosti, môžeš si užívať Jeho neustálu pokojnú radosť, ktorú ti túži dať. Prečo s tým nezačať dnes?


Modlitba

Bože, si schopný a nemenný! Si jediný stály v tomto živote. Viem, že nech sa stane čokoľvek, môžem sa na Teba spoľahnúť a dôverovať Tvojej nemennej prirodzenosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon