Lepšie zmýšľaj a maj lepší život

Lepšie zmýšľaj a maj lepší život

Smrť i život je v ruke jazyka, a ten, kto ho miluje, bude jesť jeho ovocie [smrť alebo život]. – PRÍSLOVIA 18:21

Tento verš jasne hovorí, že smrť a život sú v slovách, ktoré hovoríme. Preto je také dôležité naučiť sa ovládať svoje ústa, ale potrebujeme to urobiť správnym spôsobom.

Myslím si, že niektorí ľudia sa snažia ovládať svoje ústa, ale nerobia nič so svojimi myšlienkami. To je ako vytiahnuť burinu bez koreňa – kým koreň nie je vykopaný, burina vždy vyrastie. Nikdy nebudeš schopný ovládať svoje ústa, pokiaľ sa najprv nenaučíš ovládať svoju myseľ.

Často sme v pokušení rozmýšľať zlé myšlienky, no nemusíme tie zlé myšlienky prijímať. Máme na výber! Môžeme sa rozhodnúť rozmýšľať správne, aby sme sa potom mohli rozhodnúť správne hovoriť.

Môžeš sa rozhodnúť pre životodarné myšlienky, a to počúvaním, čítaním, rozmýšľaním a rozprávaním o Bohu a o Jeho Slove. To, čo je v tebe, to z teba aj vyjde, takže ak plníš svoju myseľ dobrými, pozitívnymi, mocnými, životodarnými vecami od Boha, potom prirodzene hovoríš pozitívne, mocné, životodarné slová.


Modlitba

Duchu Svätý, chcem zmeniť svoje myšlienky, aby som mohol hovoriť životodarné slová. Pomôž mi obnoviť moju myseľ Tvojím Slovom, aby moje slová odzrkadľovali Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon