Boh k tebe rozpráva

Boh k tebe rozpráva

Keď príde on, ten Duch pravdy (Duch dávajúci pravdu), uvedie vás do každej pravdy (celej, úplnej Pravdy). —JÁN 16:13

Znie to ako celkom základná vec. Verím však, že mnohí stále pochybujú o tom, či Boh naozaj k ľuďom rozpráva. Už si niekedy o tom premýšľal? Pýtaš sa, či by Boh vôbec k tebe prehovoril? Bol by si šťastný, keby si vedel, že odpoveď je „áno“?

Ježiš povedal svojim učeníkom ku koncu svojho času na zemi, „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, ten Duch pravdy (Duch dávajúci pravdu) uvedie vás do každej pravdy (celej, úplnej Pravdy)“ (Ján 16:12-13).

Keď Ježiš tieto slová rozprával, hovoril k mužom, s ktorými trávil posledné tri roky… a stále ich mal čo učiť. Je to prekvapujúce, pretože ja by som si myslela, že ak by bol Ježiš osobne so mnou tri roky, deň a noc, naučila by som sa všetko potrebné.

Ježiš má vždy oveľa viac, čo môže povedať, nakoľko vždy budeme čeliť novým situáciám v živote, cez ktoré nás chce previesť. Preto nám bol daný Duch Svätý, aby sme počuli Boha rozprávať, hoci fyzicky nestojí pred nami.

Prostredníctvom Ježiša a moci Ducha Svätého chce s tebou Boh hovoriť tvárou v tvár každý deň. Chce ťa viesť krok za krokom do dobrých vecí, ktoré pre teba pripravil.

Otec daruje svojho Ducha každému, kto Ho poprosí (pozri Lukáš 11:13). Znovu chcem zdôrazniť, že každý z nás môže počuť Boha a môže byť denne vedený Duchom Svätým. Počúvaš?


Modlitba

Bože, prosím, veď ma Duchom Svätým. Verím, že Ty ku mne rozprávaš, a chcem vedieť, čo mi máš povedať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon