Poslúchať Slovo

Poslúchať Slovo

Buďte však činiteľmi slova [poslúchajte posolstvo], a nielen poslucháčmi, ktorí oklamávajú sami seba. JAKOB 1:22

Spomínam si na ženu, ktorá sa zúčastnila jedného z mojich seminárov. Zúfalo sa chcela zbaviť emocionálnych zranení, ktoré ju zanechali v neistote a strachu, ale zdalo sa, že pre ňu nič nefunguje. Na záver seminára mi povedala, že už rozumie, prečo nikdy nezažila žiadny pokrok.

Povedala mi: „Joyce, sedela som so skupinkou žien, ktoré mali veľa rovnakých problémov ako ja. Krok za krokom ich Boh vyslobodzoval. Keď som ich počúvala, počula som, ako hovoria, ´Boh ma viedol a urobila som toto. Potom ma priviedol k ďalšej veci a ja som to urobila´. Uvedomila som si, že Boh mi tiež povedal, aby som urobila tie isté veci. Jediný rozdiel medzi nami bol ten, že oni urobili to, čo On povedal, ja nie.“

Aby sme žili v blízkom vzťahu s Bohom a získali to, čo nám On zasľúbil, musíme poslúchať Slovo. Mali by sme sa stať činiteľmi Slova a nie len poslucháči. Poslúchať Slovo si vyžaduje dôslednosť a usilovnosť. Buďme oddaní a odhodlaní nasledovať Božie vedenie.


Boží spôsob funguje! A neexistuje žiadny iný spôsob, ako to urobiť. Urobte rozhodné rozhodnutie poslúchať Jeho Slovo krok za krokom, každý deň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon