Maj rád seba, aby si mohol milovať iných

Maj rád seba, aby si mohol milovať iných

… Milovať budeš svojho blížneho ako samého seba! – MAREK 12:31

Ťažko si dokážeš užívať život, keď sa nemáš rád. Ľudia, ktorí sa nenaučili prijať a vychádzať sami so sebou, majú väčšie ťažkosti prijať a vychádzať s ostatnými. Sama som dlhé roky mala problém vychádzať s ľuďmi, až kým som si vďaka Božiemu Slovu neuvedomila, že „koreňom“ mojich ťažkostí vychádzania s inými ľuďmi bol môj vzťah k sebe. Nemala som sa rada!

Biblia hovorí. že dobrý strom rodí dobré ovocie a zhnitý strom rodí zhnité ovocie. Rovnako, naše „ovocie“ v živote pochádza z nášho „koreňa“. Ak si zakorenený v hanbe, vine, menejcennosti, odmietnutí, nedostatku lásky a prijatia, atď., tak utrpí ovocie – tvoje vzťahy.

Akonáhle máš zjavenie o Božej bezpodmienečnej láske k tebe, začneš prijímať seba aj druhých, tak z týchto nových koreňov vyrastie dobré ovocie a tvoje vzťahy budú rozkvitať.
Do čoho sú zasadené tvoje korene? Preskúmaj dnes svoje srdce a modli sa, aby ťa Boh pevne zasadil do pôdy Jeho lásky, aby si mohol mať rád sám seba a potom milovať aj ostatných. Uisti sa, či si dnes zakorenený v Ňom.


Modlitba

Bože, chcem byť zakorenený v Tvojej láske ku mne. Bez Tvojej lásky nedokážem mať rád sám seba alebo iných, preto ju dnes prijímam.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon