Prekonávanie strachu z nedostatku

Prekonávanie strachu z nedostatku

A môj Boh naplní každú vašu potrebu podľa svojho bohatstva v sláve, v Kristu Ježišovi. – FILIPANOM 4:19

Jedným z najväčších obáv, ktorým ľudia čelia, je strach z nedostatku. Je to strach, že tvoje potreby nebudú naplnené – že tvoje zdroje sa vyčerpajú a Boh k tebe nepríde včas.

Možno sa nachádzaš v situácii, v ktorej si nikdy predtým nebol, možno zúfalo potrebuješ financie alebo iné zdroje na uspokojenie základných potrieb. Možno čelíš emocionálnemu alebo duchovnému nedostatku. Možno na teba útočí duch strachu a hovorí ti, že Boh nedokáže naplniť tvoje potreby a ty to nezvládneš.

Potrebuješ dnes vedieť, že nepriateľ je klamár a Boh sa stará o tvoju situáciu. On má plán a pracuje v tvoj prospech, aby zabezpečil všetko čo potrebuješ v pravý čas. Aj keď sa zdá, že nič sa nedeje, Boh vždy vie vždy zázračne zaopatriť.

Nech sú tvoje potreby akékoľvek – finančné, fyzické, emocionálne, duchovné – nemusíš sa báť nedostatku. Boh ťa zabezpečí, poteší, postará sa a posilní. Dôveruj v Jeho zaopatrenie.


Modlitba

Bože, Tvoje Slovo hovorí, že naplníš všetky moje potreby, takže nemusím mať strach z nedostatku. Verím, že ma miluješ, prídeš a zaopatríš ma.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon