Nádej: radostné očakávanie dobrých vecí

Očakávanie, ktoré sa odťahuje, robí srdce chorým; ale splnená žiadosť je stromom života. – PRÍSLOVIA 13:12

Nádej definujem ako „radostné očakávanie dobrých vecí“. Keď očakávame Božiu dobrotu vo svojich životoch, otvárame tým dvere väčšej radosti. Takže máš agresívnu nádej, že sa ti stane niečo dobré?

Kým budeme žiť, vždy budeme niekam smerovať. Boh nás stvoril, aby sme boli vizionármi orientovanými na cieľ. Bez vízie začneme byť nudní a beznádejní. Ale podľa Príslovia 13:12: „Očakávanie, ktoré sa odťahuje, robí srdce chorým, ale splnená žiadosť je stromom života.“

Boh chce, aby sme žili Jeho nádejou, aby sme si mohli život užívať.

Nebudeš šťastný, ak nemáš nádej. Čím viac nádeje v Bohu más, tým viac šťastnejší budeš. Nádej verí, že všetko sa obráti na dobré – nádej je pozitívna! Ak si chceš užívať život, musíš si udržať postoj, ktorý je dobrý a plný nádeje. Boh je pozitívny a chce, aby sa každému z nás diali pozitívne veci, preto sa dnes naplň Jeho nádejou a ži s radostným očakávaním dobrých vecí.

Modlitba

Bože, dnes sa rozhodujem radostne očakávať Tvoju dobrotu vo svojom živote. Viem, že tak ako narastá moja nádej, bude narastať aj moja radosť. Pane, svoju nádej vkladám do Teba!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon